Kristýna M. SataryováOrbis Tweetus – twitterová haiku nadupaná obrázky

Orbis Tweetus – twitterová haiku nadupaná obrázky

Zveřejněno: 19. 12. 2017

To si takhle Otto Bohuš vyhlásil ilustrátorskou soutěž a mě to nedalo. Ten nápad! Celý rok 2015 dával na Twitter každý den jedno copywriterské moudro. Zapojit se mohl každý, koho inspiroval některý z tweetů a něco k němu nakreslil nebo namaloval. Kdo se dostal do výběru, získal jako spoluautor příslib knihy nazvané Orbis Tweetus.

Je mi ctí, že má ilustrace byla vybrána a doplňuje tweet z 16. prosince: Jste v textu LEV, nebo LASICE? Ten první píše silně a jasně. Druhý miluje slova jako „mohlo by, snad, možná, pravděpodobně, třeba, doufáme…“ 

Ottova údernost mě fascinuje. Co všechno dokáže vyjádřit ve tweetu, který může mít maximálně 140 znaků, je neuvěřitelné. Někdy je to legrační jindy hluboké, oči otevírající. Vždycky to ale s člověkem nějak pohne. 

Ale aby to neznělo tak, že má Otto skvělé jen tweety, proboha. Píše famózně celkově. Jen si přečtěte některý z jeho článků na jeho blogu nebo rovnou celou trilogii Pište jako copywriter a uvidíte sami. Má to vtip a říz! 🙂

Chcete se mnou zůstat v kontaktu? Přihlaste se přes formulář níže do mého newsletteru. Sdílím v něm své obrázky, inspiraci a postřehy ze života. Díky němu vám také neunikne žádný blogový článek ani nabídka obrázků, které si můžete pořídit k sobě domů.