Kristýna M. SataryováKristýna Moravec Sataryová

ilustrace

Už odmala mě bavilo kreslit legrační obrázky a komiksy. Jako kreslířka a ilustrátorka si tedy plním svůj dětský sen, i když cesta byla poněkud spletitá.

Teď žiju na samotě u lesa, kde každodenně čerpám inspiraci z kontaktu s přírodou, sbírám divoké bylinky a houby. Splnil se mi tak další sen. Kdybyste mi to řekli v době, kdy jsem ještě žila v Praze a snila o vlastním kompostu, nevěřila bych. Vyhovuje mi klid a harmonie, která mě obklopuje. A když mám potřebu zajít na výstavu nebo se zkrátka potkat s lidmi, stačí sednout do auta nebo autobusu. 

V době internetu, mobilních telefonů, Skypu a web kamer se dá téměř všechno vyřešit na dálku. A když je přecijen potřeba se potkat, není problém udělat si z podhůří Orlických hor výlet.

Většinu tvorby jsem od pastelek, tuše a akvarelových barev přesunula do programů od Adobe (Photoshop, Ilustrator, InDesign) a na grafický tablet Wacom cintiq. Moc ráda ale tvořím kresby i „nedigitálně.“ Zejména tuší, anilinkami nebo akvarelem.

Potřebujete oživit web nebo tiskovinu nápaditou ilustrací? Chcete pro svůj produkt vymyslet propagační komiksový strip nebo vytvořit maskota?

Napište mi na tyna@kreslirka.cz nebo zavolejte na telefonní číslo 732 257 458 a domluvíme se.